Ako to vlastne funguje?

Autor: Karol Herceg | 8.2.2015 o 21:29 | Karma článku: 4,11 | Prečítané:  147x

Prečítam si denne zopár článkov na internete ako sa udialo to, ako sa udialo ono. Vo veľkej časti článkov sa dočítate o sociálnych sieťach. O vplyve a šírení odkazov cez ne a podobne.

Ako príklad uvediem článok o zavraždenom jordánskom pilotovi. V článku jasne uvedene, že fotografie boli zverejnené na sociálnej sieti a odtiaľ publikované a zverejnené v mnohých médiach. Je to možné, nebráni sa tomu, že je to fakt. Len sa pýtam prečo a ako. Každá jedna skupina, milícia, klub či spoločenstvo je závislé na propagácii ak hľadá sponzorov, prívržencov, členov a pod. Za najvhodnejší spôsob verbovania sa považujú sociálne siete. Pamätám sa na všetky tie legislatívne a užívateľské podmienky ktoré som čítal pri registrácii na rôzne siete. Obzvlášť na kódex o zverejňovaní obsahu ktorý môže pohoršovať verejnosť. Či už sa jedná o fotografie, text, video, kresby a pod. Bol mi zabránení prístup na moje konto na dobu 24 h pretože som použil hanlivé slovo. A teraz? Na viedotuboch máte videá o týraní ľudí a zvierat. Svetom obletujú fotografie a videá ako militanti popravujú ľudí. Zo sveta cítiť odozvu v zdielaní, v počte zhliadnutí. Počuť ako sa v tej a tej krajine zbalili obyvatelia a odišli podporiť týchto masochistov. Preto sa pýtam, možno sa nájde človek ktorý mi to vysvetli.: Prečo sa týmto ľudom nezabráni prístup na siete? Prečo niesu ich príspevky cenzurované? Vlády ich bombardujú, strieľajú po nich, berú do zajatia, vypočúvajú ale nezabránia im prístup na sociálne siete? Ako by ich oslabili ak by ich odstrihli? Možno pobúrim čitateľov, že moja hlava žijúca v 21. storočí to nevie pochopiť, ale fakt mi to nieje jasné.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Slovák pomáha pri Mosule: Tu sa bojuje proti najväčšiemu zlu

Neumytý, neoholený, hladný. Po troch dňoch na fronte chce OLIVER VALENTOVIČ len teplú sprchu, pivo a pizzu. Pomáha pri irackom Mosule.

KOMENTÁRE

Koaličný Kotleba? Smer sa už vôbec nehanbí

Snaha kontrolovať moc je natoľko prioritná, že všetko ostatné ide bokom.


Už ste čítali?